warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/common.inc on line 153.
Tár tisztítás
2010, május 13 - 17:07 | Hansy
Kérdezném a Tisztelt Gyűjtőtársakat, hogy milyen módszerrel lehetne ezt a 31M tárat megszabadítani a rozsdafoltoktól ? Előre is köszönöm a válaszokat !! ( A tár előkerüléséért köszönet Anonymus tagtársnak )
[url=http://www.postimage.org/image.php?v=Pq3zqBi][img]http://s3.postimage.org/3zqBi.jpg[/img][/url]
[url=http://www.postimage.org/image.php?v=Pq3zy4J][img]http://s3.postimage.org/3zy4J.jpg[/img][/url]
0
Értékelésed: Nincs
Üdv!
Vettem 3 db 31M tárat. Az egyik színe sötétzöld közülük, de ezen vannak apróbb rozsdafoltok. Nem tudom, hogy ez a festés rajta eredeti-e, de ahogy olvasom a témát, nem feltétlen. A másik 2 db tár fémtiszta, csillognak-villognak. Lekentem mindet WD40-el első ízben.
Már leszedtem a wd40-et egyik csillogó tárról nitro-hígítóval, utána az itt olvasottak alapján lenolajat kentem rá, majd megpörköltem. Képek készültek!(előtte, utána)
Még annyi a kérdésem, hogy miután kihűlt érdemes-e lekenni műszerolajjal? Köszönöm!
A gyári felület kadmiumozott, nem barnított. Már megint a homokszórót ajánlom kisebb nyomással, gyöngyhomokkal. Egyszer csináltam ilyet, van róla egy képem: http://postimage.org/image/kbalz8ht5/
A bevonatot nem bántotta, viszont a rozsdát teljesen eltüntette, és a színárnyalata is egységes lett. Utána rögtön megkapta WD 40-et, a gazda szerint azóta sem rozsdásodik.
Üdv
Vagy esetleg,gyúrj össze alufóliát nem tul keményre,és mintha radiroznál vele! Szintén bevált a lentebb emlitett AK-táraknál.
Ebben az állapotban szerintem elég lenne fegyverolaj és rongy..........A seregben bevált az AK táraknál.......
A drótkorongozáshoz sok rozsda esetén én is feltétlenül ajánlom a maszkot. Kétszer belázasodtam már a túl sok belélegzett rozsdától.
Ha jól tudom a tár szulfátozva van.Ami ezt a szürke színt adja neki.
Én ezt egy király tárral úgy oldottam meg ami ettől jóval rozsdásabb volt,hogy citromsavas oldatban áztattam.Ami rozsdát fellazított,azonnal áthúztam drótkoronggal.Majd mikor már fém tiszta lett vissza tettem a savba.Ekkor a fém beszürkült.Hagytam,hogy erősen szürke legyen.Majd száradást(áttörlés) követően méhviasz pasztával vékonyan át kentem.Miután ez rá keményedett,lezárta és nem rozsdásodik vissza.Erősen olyan mint a gyári.Kérdés,hogy az eredeti felület kezelést fel áldozod e.Ha nem,erősen kend át fegyverolajjal és ennyi.
Mivel korábban vettem már nem emlékszem hogy pontosan hol. De tudom hogy több helyen is láttam. Hamarosan pontosítok!
Pl Praktiker?
Holnap teszek fel képet ide linkelve egy orosz ex fángli sisakról, amit oxálsavaztam.
Cinege: Én a Kinzo szerszámokra esköszöm. :-) Mármint ha minifúroról van szo. Igaz nem használtam túl sok márkát, de ha a tartósság érdekel, nekem már 5 éve teszi a dolgát. A nygaobb szerszámboltokban megtalálható.Üdv.
http://www.netlabor.hu/roncskutatas/modules/myalbum/photo.php?lid=15442
Az oxálsavat erős koncentrációban ecsettel próbálnám ki rajta.
Taszi terjesztjük az igét :-D Mondj el neki mindent!
Szerk.:de előtte mint CorpolarTaylor tagtárs írta átmennék rajta (ott ahol a rozsda kiemelkedik a síkból) csiszolópapírral hogy az oxálsavnak könnyebb legyen a dolga, mert a masszívabb rozsdával nem tud egyedül elbánni.
Nektek milyen mini fúrótok van és hol vettétek? Az enyém tönkrement.
Köszi a javaslatokat ! Taszi ! Ezeket a savakat hol lehet beszerezni ? Az oxálsavat a méhészek használják tudtommal. Ha megvan a sav mi a módszer ? Köszi !
Mindenki csak drótkoronggal csiszolóvászonnal esne neki :-D
Citromsav, oxálsav?
Értem.
Ebben az esetben nincs ötletem.
Bocsánat, ha kimaradt, a drótkorong természetesen csak a rozsdafoltokra vonatkozik!
Ebben az esetben én nem nyúlnék hozzá,lekenném vékonyan olajjal és tenném a polcra.Az a biztos,és megmaradna ilyennek.Persze ez csak az én esetemben állna fennt.
Én nem vagyok ebben jártas de ahol rozsdás ott finom csiszolópapírral csiszolnám meg óvatosan ezután azokat a részeket olajjal bekenném.
A rozsdás részeken már nem hiszem hogy rajta lenne ez a bevonat ezért nincs mit veszíteni.
Azért nem ennyire egyszerű a dolog, uraim! A tár alapból egy bevonatot kapott, ha jól emlékszem valami foszfátozást, vagy mi a rosseb.
Hansy emiatt keresne valamilyen lehetőséget a tisztításra, az általatok javasolt drasztikus módszerekkel az egyébként szép tár esetleg tönkremenne.
A kérdés még nyitott: van-e valamilyen tapsztalata valakinek ilyen bevonatú tár tisztitásával, hogy a bevonat ne menjen tönkre?
Nézd körbe,hogy milyen a tartása.Ha rendben van akkor 20% ecetsavval le tudod kíméletesen takarítani.
Az ecet nem támadja és nem roncsolja a fémet.
Én szuronyok lemaratására használom,azokat több napra is bele lehet tenni.Türelem.Aztán óvatosan le kell drótkefézni.
Egy ramaty sapkarózsát is sikerült szépen letisztítani vele aminek ugye igen vékony az anyaga.
Semmiképp nem csiszolnám, max közepes, vagy finomabb drótkorong!