warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/common.inc on line 153.
1957-es bocskai, háborúsként "eladva"
2012, május 2 - 16:49 | kutató
Leütöttem hazánk licitálós oldalán egy ilyen bocskait. Ezek a képek állnak rendelkezésre.
Amit tudok, hogy 1957-es pecsét van benne, az anyaga posztó. Koronás magyar gombok vannak rajta és trikolor sapkarózsa. Az eladó kapta és akitől kapta azt mondta neki, hogy korabeli háborús, csak 56ban "újrahasznosították"
Kérdésem hogy ez lehetséges-e, volt-e ilyen? Érdekelne, hogy nem-e valamilyen utólagos átalakításról, mókolásról van szó. Köszönöm! Megfejtés után törölhető.
http://kephost.hu/image-0D33_4FA1572C.jpg
http://kephost.hu/image-4835_4FA1572C.jpg
http://kephost.hu/image-A7E1_4FA1572C.jpg
0
Értékelésed: Nincs
A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges | Original | Bélyegkép | Előnézet | Tags: Hamisítványok, másolatok-kópiák, fantázia darabok
1957-58 között használták. Lásd dr.Baczoni Tamás: Magyar katonai egyenruhák 1957-90, vagy a Hadtörténeti Múzeum állandó kiállítása 1948-68 Rákosi címeres gombokkal, más sapkarózsával. A Vaterán is próbálkozik "Horthy bocskai sapi" néven eladni.
1956 után a honvédség vészes gyorsasággal visszatért a szovjet mintájú ruházatról a magyarosra, a ködvágóról a bocskaira. Egy ideig még a fegyvernemi színeket is használták.
A hamisítók általában a tájékozatlanságra építenek és megmagyarázzák a koronás gombok és az 1957-es pecsét közötti ellentmondást.
Hosszú ideig gyapjúruhát naftalinban ( Szag!) vagy hűtőben lehet eltartani vagy megeszik a molyok.
Sziasztok!
Javasolnám a véglegesítését a "hamisítványok" mappába.
(Javasolnám továbbá a bocskait kis kezdőbetűvel írni.)
Üdv: Tűzhenger
De, anyag alapján is lehet. A bélésről készült kép kiválóan mutatja, hogy ez egy 1957-es bocskai.
Igen, ezeket így összeadva állapította meg a tényt Firpo Joni.
Egyébként már józan paraszti ésszel gondolkodva is egyértelmű, hogy nem hagyták volna meg a koronás gombokat 1957-ben/ig, inkább lecserélték volna egy Rákosi-címeresre Kádárék, pár perc meló. Ugyanúgy pár perc meló, mint annak, aki árfelverés célzatával koronásakat rakott rá minden bizonnyal nem is oly régen.
Miből gondolod, hogy 57-ben gyártották és nem csak belepecsételtek egyet? Esetleg varrás vagy anyag alapján nem lehet megállapítani a korát?
Az elvileg elképzelhető lenne, hogy valaki 1956-ban egy 45 előtti tábori sapkát hordott, bár sokkal jellemzőbb volt, hogy az 1949-50-ben hordott bocskaikat vették elő (akinek még megvolt). Jelen esetben azonban egy 1957-es gyártású sapkával állunk szemben, vagyis a jelvény és a gombok csak utólag kerülhettek rá, így együtt már nem tekinthető eredetinek.