Warning: Table 'roncskut_kut2.roncskutatas_cache_page' doesn't exist
query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM roncskutatas_cache_page WHERE cid = 'https://www.roncskutatas.com/node/12142?size=preview' in /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc on line 135
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 729
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 730
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 731
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/bootstrap.inc on line 732 Magyar Ansaldo harckocsi | A II. Világháború Hadtörténeti Portálja
warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/roncskut/public_html/includes/database.mysql.inc:135) in /home/roncskut/public_html/includes/common.inc on line 153.
Szintén netes kép. Állítólag magyar Ansaldo harckocsi és a legénység egy tagja látható a képen. (Én megmondom őszintén nem tudtam beazonosítani.) Erről a halálfejes jelzésről és az álcafestésről esetleg tudtok valamit?
Beküldő: buvarkund. Beküldés időpontja: 2011, december 6 - 23:23.
Kedves Tas !
Fotók, dokumentációk és évszámok összevetése alapján arra a biztos következtetésre lehet jutni, hogy a "tankettek" és a "harckocsik" fejlesztése párhuzamosan folyt, nincs közöttük egymásra épülő fejlesztési kapcsolat, a harckocsik nem a "tankettekből" fejlődtek ki, mivel a "tankettek" már egy, a saját korukban is gyorsan meghaladott önálló fejlesztési irányt jelentettek- tervezett harcászati alkalmazásukat tekintve is.
Beküldő: Tas. Beküldés időpontja: 2011, december 6 - 06:55.
az Ansoldoknak nem az ellenséges harckocsik megsemmisítése volt a feladat a Magyar Hadseregben. Felderítő, és összekötő feladatokat szántak neki. Csak sajnos bizonyították alkalmatlanságukat a fronton.
A másik gyakran feltett kérdés a laikusoktól: Hogy mehettek neki a magyarok kerékpárokkal tankok ellen?
Válasz: A kerékpáros zászlóalj parancsnokának volt annyi esze hogy a kerékpárokról leparancsolta a honvédeket harci cselekmény elött!
Beküldő: Tas. Beküldés időpontja: 2011, december 6 - 06:45.
Kedves buvarkund! Elég csak megnézni a háborús fotókat. Találsz ott elég tankette roncsot olasz ,magyar , orosz ,lengyel...stb részről. Igen a tapasztalatok: szegecselt páncél elavultsága,a kisgörgős futómű alkalmatlansága,a rossz kilátás,( ezért próbáltak parancsnoki kupolát szerkezteni).
Nem lehet azonnal mindenkinek T-34-ese és Királytigrise! Odáig el kell jutni! Ahogy az oroszok és a németek használtak könnyűharckocsit és bebizonyosodott alkalmazásuk hátrányai, úgy kellett a tapasztalatokat megszerezni a magyaroknak is.
Beküldő: Nihil. Beküldés időpontja: 2011, december 4 - 08:41.
Milyen igaza volt az öregnek , a harckocsi bármekkora is magára vonzza az ellenséges elhárító tüzet , ez régen is így volt de ma se lenne másképp . Az ansaldo maga lehetett az acélkoporsó a maga idejében.
Beküldő: König. Beküldés időpontja: 2011, december 4 - 00:05.
Szerintem ha valakit valamilyen harckocsira kiképeztek, akkor az ismeretek jó része más harckocsira is könnyedén átültethető. Ezért nem kell a teljes kiképzést végigjárni, elég hozzá az új típusra való rövidebb átképzés is.
Nem véletlen, hogy a németek is pl. francia zákmányanyaggal, illetve az első vonalban már rég nem használt könnyű harckocsikon képezték a személyzetet. (Olcsóbb is (volt bőven), frontról sem hiányzik, kevesebbet eszik..)
Én a tekintélyes roncs- és zsákmányanyag fotóinak tanúsága alapján állítom, hogy az oroszok is, lengyelek is bevetették őket ha más nem volt, a fentiek tanúsága szerint az eredmény is hasonlóan alakult ("elfogytak").
Beküldő: buvarkund. Beküldés időpontja: 2011, december 3 - 23:29.
Szerintem értelmesen valakit egy adott típus harcászatára, vagy annak alváltozataira-továbbfejlesztéseire lehet kiképezni. Egyéb vonatkozásokban lehet, hogy az ismereteim hiányosak. Az olaszokat leszámítva (ez is csak feltételezés részemről) ki vezényelt ilyen "tanketteket" valódi harckocsik elleni támadásba és hol, ha a vezérszavakat megadod, utánaolvasok.
Beküldő: König. Beküldés időpontja: 2011, december 3 - 23:20.
"Kísérleti régészet: segédmotoros kerékpár után ülj fel egy kamionra és meglátod mennyire leszel kiképezve. "
Tehát szerinted egy lánctalpas jármű vezetésével, parancsnoklásával, harcával, az azzal begyakorolt taktikai lépések annyira alkalmazhatók más lánctalpas harckocsin, mintha 3 kerékről 8-ra váltanál?
Mégis, ezt mire alapozod?
"a felsorolt hadseregek nem vetették be olyan módon, mint hazánk az ansaldót."
Itt vagy az ismereteid hiányosak, vagy az "olyan módon"-t kezeled nagyon leegyszerűsítve.
Szovjetunió, Olaszország, Lengyelország bizonyosan bevetette "olyan módon" is, mint hazánk.
"magára az ansaldóra szegecselt lemezkutricát építettek ?"
Ez gondolom a "parancsnoki kupola" akarna lenni. De volt ott magyar fejlesztésű géppuska-blende és felfüggesztés, rádióinstallációs kísérletek.
Beküldő: buvarkund. Beküldés időpontja: 2011, december 3 - 22:59.
Tudom rosszul hangzik a többszörös átcsatolás, de van egy barátom, aki a Honvéd Kórházban egy szobában feküdt egy öreggel, valamikor a nyolcvanas évek elején. aki ansaldóval harcolt elmondása szerint, ha lázba jött, folyamatosan szidott és átkozott mindenkit aki az ansaldót rájuk szabadította.Életben is egy balesetből adódó sebesülés miatti kórházi kezelés okából maradt, nem harcközben szerzett sebesülés miatt.
Beküldő: buvarkund. Beküldés időpontja: 2011, december 3 - 23:03.
"Mégis a kiképzés és a harckocsival való ismerkedés volt a döntő." Aha.Kísérleti régészet: segédmotoros kerékpár után ülj fel egy kamionra és meglátod mennyire leszel kiképezve. Honnan jönnek ezek az ötletek? Egyébiránt ott sántít a dolog,a lentebbi felsorolásokat tekintve a "más országok" hasonló járműveinek számbavételénél is, hogy azokat ismereteim szerint (ami természetesen bővíthető konkrétumokkal) a felsorolt hadseregek nem vetették be olyan módon, mint hazánk az ansaldót.Persze hátországi kocsmai verekedések elhárítására tényleg megfelelt.
Ui: Kedves Tas, felsorolnád, hogy véleményed szerint milyen konkrét későbbi fejlesztésekbe épültek be az ansaldóval szerzett tapasztalatok -azt leszámítva, hogy magára az ansaldóra szegecselt lemezkutricát építettek ? Hátha bővül a látóköröm:)
Beküldő: Tas. Beküldés időpontja: 2011, december 2 - 19:55.
Kezdésnek jó volt. Ezeknek a kisharckocsiknak a maga korában (30-as évek eleje)komoly szerepet szántak. Ekkor tájt lett fontos a mobilitás. És a mobilitás mellé párosult némi védetség is.Magyarországra kerülésekor már elavult volt mégis a kiképzés és a harckocsival való ismerkedés volt a döntő. Az hogy hadrendbe sorolták szerintem inkább a kényszer szülte nem a józan ész!Ezekkel a járművekkel szerzett tapasztalatokat építették be a további fejlesztésekbe.
Beküldő: König. Beküldés időpontja: 2011, december 1 - 20:57.
Jajj, fiúk, megint túlzásokba estek!
Nézzük csak, kiknek volt ilyen konstrukciójú harckocsija annakidején!
Anglia, Franciaország, Olaszország, Lengyelország, Ausztria, Horvátország, Szovjetunió, Németország.
Mindnek volt! (Carden-L., Renault, TKS, Ansaldo, stb.)
Az olasz összeomlás után még a németek is használták zsákmányanyagként!
Persze, ezer hibája van, de ettől még nem kell ennyire elátkozni!
A maga helyén, a saját céljaira többé-kevésbé megfelelt.
Én inkább ilyenekben ültem volna, mint gránáttal, Mannlicherrel a kézben szaladjak a megsemmisítendő géppuskaállásig....
Beküldő: Attila. Beküldés időpontja: 2011, december 1 - 08:44.
Miért Nimród? A hipós dobozon is halálfej volt figyelmeztetés gyanánt, itt is ezt jelenti:
A kezelő személyzet számára halálos! :-D
Pici kis díszszemle hjmű.
Beküldő: borsod. Beküldés időpontja: 2011, november 30 - 21:53.
Gyurika: volt egy album a zlj-ről, kb. 1940-ből. Az egy darabig elérhető volt a neten, de már jó pár éve. Aztán megszűnt az oldal tudtommal, de nyilván sok példányban keringenek a képek.
Hivatalos publikálásról nem tudok.
Valószínűleg Piliscsabán készült.
Elnar: nekem gyengém ez a technika, mert a kp. zászlóaljaknak is volt belőle, de jót nem nagyon tudok róla mondani. Amit az acélmagvas lőszer átüt, az nem páncél, és főleg nem hadialkalmazásra. Amennyire emlékszem, az olaszok még Abesszíniában sem tudták hatékonyan használni.
A max. a kiképzési célra történő felhasználás volt. Meg a karhatalmi alkalmazás (mint ahogy a rendőrség és a csendőrség kötelékébe ezért kerültek).
Ezért pénzt kiadni, főleg pedig bevetésre küldeni, – szükséghelyzet ide vagy oda – sima hazaárulás volt.
És még Budapest ostroma alatt is ezzel küldték a rendőröket ellentámadásra a Városligetben.
Beküldő: Elnar. Beküldés időpontja: 2011, november 30 - 21:35.
Ezt a hk. osztályt élőerő és géppuskás erődök ellen fejlesztették ki. Mivel a Magyar Királyság a '30-as években még a kisantant országok ellen gondolkodott, azokra megfelelt. Olyan nagyon rossz azért nem lehetett, ha több ország hadseregében is voltak ilyen tankette-k (TKS, Carden-Loyd...) A magyar hadsereg nem a szovjetek ellen gondolkodott. Az, hogy az Ansaldok odakerültek, csak kényszermegoldás volt.
Beküldő: buvarkund. Beküldés időpontja: 2011, november 30 - 21:24.
Szerintem + 25 fokban sem lehetett ezzel támadni vagy menekülni,főleg nem ott ahol elfogytak. Akik bele mertek ülni, vagy erre ítélte őket a sors, hősök voltak, akik beszerezték a Honvédség részére azok már a saját korukban is...
Beküldő: pillanat53. Beküldés időpontja: 2011, november 30 - 21:19.
A világ legütőképesebb fegyvere. Én mindig egy röhejnek tartottam. Nem tudom elképzelni, hogy ezzel hogy lehetett támadni, vagy menekülni, főleg minusz 30 fokban. Akkor még hozzá is lehetett fagyni. Nem beszélve a karbantartásról, javításról, munició betöltéséről. Ilyenekért pénzt kiadni.... Elnézést a harckocsikért rajongóktól, de nekem erről ez a véleményem. Üdv:pillanat53
Kedves Tas !
Fotók, dokumentációk és évszámok összevetése alapján arra a biztos következtetésre lehet jutni, hogy a "tankettek" és a "harckocsik" fejlesztése párhuzamosan folyt, nincs közöttük egymásra épülő fejlesztési kapcsolat, a harckocsik nem a "tankettekből" fejlődtek ki, mivel a "tankettek" már egy, a saját korukban is gyorsan meghaladott önálló fejlesztési irányt jelentettek- tervezett harcászati alkalmazásukat tekintve is.
.
Pedig én Svédországban tavaly még láttam laktanya udvaron napi használatú katonai zöld kerékpárokat.
(Sajnos a fotóimat égen-földön nem találom, ha meglenne belinkelem!)
Marci, tudtommal 2003-ban vonták ki őket a hadrendből a svájciak, azóta sehol nincsenek kerékpárosok.
Bizonyos hadseregekben - pl. a svédben - máig használják a kerékpárokat.
A kerékpárnak voltak előnyei is. Nem véletlenül voltak a németeknek is pedig ők el voltak látva technikával.
az Ansoldoknak nem az ellenséges harckocsik megsemmisítése volt a feladat a Magyar Hadseregben. Felderítő, és összekötő feladatokat szántak neki. Csak sajnos bizonyították alkalmatlanságukat a fronton.
A másik gyakran feltett kérdés a laikusoktól: Hogy mehettek neki a magyarok kerékpárokkal tankok ellen?
Válasz: A kerékpáros zászlóalj parancsnokának volt annyi esze hogy a kerékpárokról leparancsolta a honvédeket harci cselekmény elött!
Kedves buvarkund! Elég csak megnézni a háborús fotókat. Találsz ott elég tankette roncsot olasz ,magyar , orosz ,lengyel...stb részről. Igen a tapasztalatok: szegecselt páncél elavultsága,a kisgörgős futómű alkalmatlansága,a rossz kilátás,( ezért próbáltak parancsnoki kupolát szerkezteni).
Nem lehet azonnal mindenkinek T-34-ese és Királytigrise! Odáig el kell jutni! Ahogy az oroszok és a németek használtak könnyűharckocsit és bebizonyosodott alkalmazásuk hátrányai, úgy kellett a tapasztalatokat megszerezni a magyaroknak is.
Milyen igaza volt az öregnek , a harckocsi bármekkora is magára vonzza az ellenséges elhárító tüzet , ez régen is így volt de ma se lenne másképp . Az ansaldo maga lehetett az acélkoporsó a maga idejében.
Én azt mondom, hogy jó ez a járgány, csak valaki készített egy 1:2 arányú modellt és véletlenül azt kezdték el legyártani, és nem a valós méretet :-))
Szerintem ha valakit valamilyen harckocsira kiképeztek, akkor az ismeretek jó része más harckocsira is könnyedén átültethető. Ezért nem kell a teljes kiképzést végigjárni, elég hozzá az új típusra való rövidebb átképzés is.
Nem véletlen, hogy a németek is pl. francia zákmányanyaggal, illetve az első vonalban már rég nem használt könnyű harckocsikon képezték a személyzetet. (Olcsóbb is (volt bőven), frontról sem hiányzik, kevesebbet eszik..)
Én a tekintélyes roncs- és zsákmányanyag fotóinak tanúsága alapján állítom, hogy az oroszok is, lengyelek is bevetették őket ha más nem volt, a fentiek tanúsága szerint az eredmény is hasonlóan alakult ("elfogytak").
Szerintem értelmesen valakit egy adott típus harcászatára, vagy annak alváltozataira-továbbfejlesztéseire lehet kiképezni. Egyéb vonatkozásokban lehet, hogy az ismereteim hiányosak. Az olaszokat leszámítva (ez is csak feltételezés részemről) ki vezényelt ilyen "tanketteket" valódi harckocsik elleni támadásba és hol, ha a vezérszavakat megadod, utánaolvasok.
"Kísérleti régészet: segédmotoros kerékpár után ülj fel egy kamionra és meglátod mennyire leszel kiképezve. "
Tehát szerinted egy lánctalpas jármű vezetésével, parancsnoklásával, harcával, az azzal begyakorolt taktikai lépések annyira alkalmazhatók más lánctalpas harckocsin, mintha 3 kerékről 8-ra váltanál?
Mégis, ezt mire alapozod?
"a felsorolt hadseregek nem vetették be olyan módon, mint hazánk az ansaldót."
Itt vagy az ismereteid hiányosak, vagy az "olyan módon"-t kezeled nagyon leegyszerűsítve.
Szovjetunió, Olaszország, Lengyelország bizonyosan bevetette "olyan módon" is, mint hazánk.
"magára az ansaldóra szegecselt lemezkutricát építettek ?"
Ez gondolom a "parancsnoki kupola" akarna lenni. De volt ott magyar fejlesztésű géppuska-blende és felfüggesztés, rádióinstallációs kísérletek.
Tudom rosszul hangzik a többszörös átcsatolás, de van egy barátom, aki a Honvéd Kórházban egy szobában feküdt egy öreggel, valamikor a nyolcvanas évek elején. aki ansaldóval harcolt elmondása szerint, ha lázba jött, folyamatosan szidott és átkozott mindenkit aki az ansaldót rájuk szabadította.Életben is egy balesetből adódó sebesülés miatti kórházi kezelés okából maradt, nem harcközben szerzett sebesülés miatt.
"Mégis a kiképzés és a harckocsival való ismerkedés volt a döntő." Aha.Kísérleti régészet: segédmotoros kerékpár után ülj fel egy kamionra és meglátod mennyire leszel kiképezve. Honnan jönnek ezek az ötletek? Egyébiránt ott sántít a dolog,a lentebbi felsorolásokat tekintve a "más országok" hasonló járműveinek számbavételénél is, hogy azokat ismereteim szerint (ami természetesen bővíthető konkrétumokkal) a felsorolt hadseregek nem vetették be olyan módon, mint hazánk az ansaldót.Persze hátországi kocsmai verekedések elhárítására tényleg megfelelt.
Ui: Kedves Tas, felsorolnád, hogy véleményed szerint milyen konkrét későbbi fejlesztésekbe épültek be az ansaldóval szerzett tapasztalatok -azt leszámítva, hogy magára az ansaldóra szegecselt lemezkutricát építettek ? Hátha bővül a látóköröm:)
Miért, Mauser, a páncélosok is hordtak derékszíjat és pisztolytáskát? Én úgy tudtam, hogy csak a személyzetük... :)
Kezdésnek jó volt. Ezeknek a kisharckocsiknak a maga korában (30-as évek eleje)komoly szerepet szántak. Ekkor tájt lett fontos a mobilitás. És a mobilitás mellé párosult némi védetség is.Magyarországra kerülésekor már elavult volt mégis a kiképzés és a harckocsival való ismerkedés volt a döntő. Az hogy hadrendbe sorolták szerintem inkább a kényszer szülte nem a józan ész!Ezekkel a járművekkel szerzett tapasztalatokat építették be a további fejlesztésekbe.
Kőnig kolléga hozzászólásához: ha látni szeretnétek a felsorolt nációk járgányait, akkor gugli-képek keresése és "tankette" a kulcsszó.
Csak én nem látom a páncéloson a derékszíjat és a pisztolytáskát? Épp egy páncélost rakok össze azért kérdezem.
Bolgaroknak is volt...
Jajj, fiúk, megint túlzásokba estek!
Nézzük csak, kiknek volt ilyen konstrukciójú harckocsija annakidején!
Anglia, Franciaország, Olaszország, Lengyelország, Ausztria, Horvátország, Szovjetunió, Németország.
Mindnek volt! (Carden-L., Renault, TKS, Ansaldo, stb.)
Az olasz összeomlás után még a németek is használták zsákmányanyagként!
Persze, ezer hibája van, de ettől még nem kell ennyire elátkozni!
A maga helyén, a saját céljaira többé-kevésbé megfelelt.
Én inkább ilyenekben ültem volna, mint gránáttal, Mannlicherrel a kézben szaladjak a megsemmisítendő géppuskaállásig....
Eltekintve attól hogy harcászatilag nulla, nekem mindig bejött. Olyan kis aranyos!
Üdv.
Miért Nimród? A hipós dobozon is halálfej volt figyelmeztetés gyanánt, itt is ezt jelenti:
A kezelő személyzet számára halálos! :-D
Pici kis díszszemle hjmű.
MÉg a lencseföldeken is elakadtak. Tiszta nevetség ilyenre halálfejet festeni.
Gyurika: volt egy album a zlj-ről, kb. 1940-ből. Az egy darabig elérhető volt a neten, de már jó pár éve. Aztán megszűnt az oldal tudtommal, de nyilván sok példányban keringenek a képek.
Hivatalos publikálásról nem tudok.
Valószínűleg Piliscsabán készült.
Elnar: nekem gyengém ez a technika, mert a kp. zászlóaljaknak is volt belőle, de jót nem nagyon tudok róla mondani. Amit az acélmagvas lőszer átüt, az nem páncél, és főleg nem hadialkalmazásra. Amennyire emlékszem, az olaszok még Abesszíniában sem tudták hatékonyan használni.
A max. a kiképzési célra történő felhasználás volt. Meg a karhatalmi alkalmazás (mint ahogy a rendőrség és a csendőrség kötelékébe ezért kerültek).
Ezért pénzt kiadni, főleg pedig bevetésre küldeni, – szükséghelyzet ide vagy oda – sima hazaárulás volt.
És még Budapest ostroma alatt is ezzel küldték a rendőröket ellentámadásra a Városligetben.
Ezt a hk. osztályt élőerő és géppuskás erődök ellen fejlesztették ki. Mivel a Magyar Királyság a '30-as években még a kisantant országok ellen gondolkodott, azokra megfelelt. Olyan nagyon rossz azért nem lehetett, ha több ország hadseregében is voltak ilyen tankette-k (TKS, Carden-Loyd...) A magyar hadsereg nem a szovjetek ellen gondolkodott. Az, hogy az Ansaldok odakerültek, csak kényszermegoldás volt.
Szerintem + 25 fokban sem lehetett ezzel támadni vagy menekülni,főleg nem ott ahol elfogytak. Akik bele mertek ülni, vagy erre ítélte őket a sors, hősök voltak, akik beszerezték a Honvédség részére azok már a saját korukban is...
A világ legütőképesebb fegyvere. Én mindig egy röhejnek tartottam. Nem tudom elképzelni, hogy ezzel hogy lehetett támadni, vagy menekülni, főleg minusz 30 fokban. Akkor még hozzá is lehetett fagyni. Nem beszélve a karbantartásról, javításról, munició betöltéséről. Ilyenekért pénzt kiadni.... Elnézést a harckocsikért rajongóktól, de nekem erről ez a véleményem. Üdv:pillanat53
Van több ilyen a neten
wolf
Ez gyorsan ment! Volt már ez a kép publikálva valahol? Esetleg lehet tudni hol készülhetett?
101. gépesített vegyiharc zászlóalj 2. század